Монако го одржува чекорот со ПСЖ

Монако стигна и до седмата обеда во Лига 1 откако денес го совлада брест со 2:0.

Гостите од Брест први ја затресоа мрежата по само 11 минути игра, меѓутоа тој гол беше поништен поради офсајд. Само пет минути по тој поништен гол Монако преку Закарија постигна гол за водство.

Со минимална предност домаќините заминаа и на паузата. Конечниот резултат беше поставен на 20-тина минути до крајот на средбата кога Головин се запиша во листата на стрелци.

Монако со овој триумф продолжи да го одржува чекорот со Пари Сен Жермен кој е лидер со 24 бода, клубот од Кнежеството е на втората позиција со бод помалку.