Малолетник од Скопје украл автомобил во Гостивар, полицијата го приведе

Фото: Архива/Слободен печат

Полицијата вчера околу 15:45 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар привела малолетник од Скопје. Тој се сомничи дека во неделата одзел автомобил „пежо 306“ со гостиварски ознаки, кое било паркирано на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар.

Како што информираат од МВР, возилото било најдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот