Крадци упаднаа во скопска аптека: Украдени се пари и мобилен телефон - Слободен печат

Крадци упаднаа во скопска аптека: Украдени се пари и мобилен телефон

Во близина на Зелен пазар, две лица со закана од вработените одзеле пари и мобилен телефон, информираат од МВР.

-На 02.12.2019 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека аптека во близина на Зелен пазар, две лица со закана од вработените одзеле пари и мобилен телефон- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитај повеќе

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

two × four =

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка