Кирацовски: Не знам кој е Кики, додека Коки веројатно е Боки 13 – Слободен печат
ВестиМакедонија

Кирацовски: Не знам кој е Кики, додека Коки веројатно е Боки 13

Во истото интервју, Кирацовски рече дека зад псевдонимот Коки веројатно се крие Бојан Јовановски.

Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, во интервју за А1он, зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, изјави дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој пишуваше новинарот Героски.

Во истото интервју, Кирацовски рече дека зад псевдонимот Коки веројатно се крие Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

– Коки? Па, веројатно Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам, Геро таму има испишано разно-разни глупости, како да ти кажам. Не знам – вели Кирацовски.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close