Кирацовски: Не знам кој е Кики, додека Коки веројатно е Боки 13

Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, во интервју за А1он, зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, изјави дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој пишуваше новинарот Героски.

Во истото интервју, Кирацовски рече дека зад псевдонимот Коки веројатно се крие Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

– Коки? Па, веројатно Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам, Геро таму има испишано разно-разни глупости, како да ти кажам. Не знам – вели Кирацовски.

 

Прочитајте и...  Вебер: ЕУ е должна да ги прекине преговорите за членство со Турција

Прочитај повеќе

Манчевски: Дополнителни 250 електронски услуги и дигитализацијата на клучните регистри

Слободен печат

Градоначалникот на Сеул е пријавен за исчезнат

Слободен печат

Македонија лидер во регионот по употреба на бесконтактна технологија

Слободен печат

Богојески: Само гласот за број 10 е глас за победа на граѓаните врз политичарите

Слободен печат

Како поседувањето сопствен дом ќе ви помогне за подобра финансиска стабилност?

Слободен печат.

Расте бројот на заразени со коронавирусот во Свети Николе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Николовски од Кочани: За шест години ќе го затвориме преговарачкиот процес со ЕУ, а европското право ќе се преведе на македонски јазик

Слободен печат

Стојаноска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе издвојува денар за спортот и денар за културата од акцизите за горива

Слободен печат

Ангеловска со отчет за сработеното (ВИДЕО)

Слободен печат

Дискотеките и баровите во Бугарија ќе работат само на отворено, забранети свадби и крштевки

Слободен печат

Уште еден авио гигант „потклекна“ пред кризата: „United Airlines“ отпушта 36 илјади вработени

Слободен печат

Филипче: Болниците имаат доволен капацитет, продолжуваме со пристапот на дијагностицирање и асимптоматски ностители

Слободен печат