Хрватска, Германија и Холандија нови патници на ЕП

Репрезентација на Хрватска со победата од 3:1 во Риека над Словачка си обезбеди пласман на ЕП. Победата вредна пласман на ЕП, Хрватите ја обезбедија во второто полувреме кога со головите на Влашиќ, Петковиќ и Перишиќ направија пресврт и дојдоа до триумф.

Селекциите на Германија и Холандија очекувано се патниците на ЕП од групата Ц.

Германците во Менхенгладбах со 4:0 ја совладаа Белорусија со головите на Гинтерт, Горецка и двата гола на Крос, додека Холандија одигра без голови во Белфаст кај Северна Ирска но и тоа беше доволно за пласман на ЕП и тоа на едно коло до крајот на квалификациите.

Резултати:

Група Ц
Северна Ирска – Холандија 0:0
Германија – Белорусија 4:0

Прочитајте и...  ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Група Е
Азербејџан – Велс 0:2
Хрватска – Словачка 3:1

Група Г
Словенија – Летонија 1:0
Израел – Полска 1:2
Австрија – Македонија 2:1

Група И
Кипар – Шкотска 1:2
Сан Марино – Казахстан 1:3
Русија – Белгијса 1:4

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат