ФОТО | Објавена фотографија од таткото на Вања

Фото: Фејсбук/Мартин Костовски

На социјалната мрежа Фејсбук кружи фотографијата од таткото на Вања Ѓорчевска која вчера беше пронајдена убиена во скопското село Бразда.

За убиството на 14-годишната Вања се осомничени пет лица меѓу кои и нејзиниот татко кој им дал информации на сторителите.

Љупчо Палевски – Палчо е првоосомничен за најгрозоморното злосторство во поновата историја во кое убиени беа 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес.

Нивните безживотни тела биле пронајдени во гробови, кои што ги посочиле двајца сведоци, кои што ги гледале егзекуциите и го посочиле Палевски како нивен извршител, односно како човекот што испукал од пиштолот.

Палевски не е во Македонија. Побегнал во Белград, а оттаму заминал во Бугарија.

ВИДЕО: Љупчо Палевски – Палчо, осомничен дека ја егзекутирал Вања, во пропаднат обид да изнуди пари од мајка ѝ која штотуку продала стан

Бубевски: Фризерот убиен за долг од 500 евра

ФОТО: Траурна атмосфера во ОУ„ Ј.Х.Песталоци“- отворена книга на жалост

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот