ФОТО | Ги премина границите: „Прада“ продава искинати, валкани гаќи за 650 долари

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Со секое ново парче модната куќа „Баленсијага“ ги изненадува вљубениците во модата, но сега „Прада“ отиде чекор подалеку и ги фрли во сенка креациите на „Баленсијага“ како „костимот за свештеници“, кој го прошета Џастин Бибер, влечките кои изгледаат како деца да си играле со пластелин, па залепиле висока потпетица, чантите која изгледаат идентично како најлонско ќесе од супермаркет…

Зимската колекција на „Прада“ на списокот на нови креации вклучи и машки гаќи, кои ќе се продаваат за 650 долари.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Но, ако помислевте дека цената е главниот „проблем“, се лажете.

Моделот изгледа како да сте позајмиле некои излитени, искинати, валкани машки гаќи.

Моделот доаѓа во две бои – целосно бела и сива, а не се знае која комбинација е полоша.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Иако, како и секогаш, и овие гаќи ќе си најдат свои клиенти, а нам ни останува да се прашуваме – што ќе се појави следно на модната сцена.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот