Категорија: Избори 2020

Вести Избори 2020

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе средства во културата и уметноста (ВИДЕО)

Слободен печат
Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Бутел и манастирот Св. Никола од каде што ги повика граѓаните...
Вести Избори 2020

Богојески: Не може да се опише разочараноста кај граѓаните, немаат надеж за подобра иднина во државата

Слободен печат
Носителот на листа за пратеници од Македонски концепт за ИЕ1, Петар Богојески заедно со кандидатите за пратеници за ИЕ2, како дел од теренските активности –...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Она што сите треба да не обедини е определбата за повеќе пари и подобар живот за сите (ВИДЕО)

Слободен печат
Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6 денеска од Тетово порача дека со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе се имплементираат и двете од шест стратегиски определби...
Вести Избори 2020

Јанушев: Главен мотив на новата влада предводена од ВМРО-ДПМЕ ќе биде враќање на гордоста на Македонецот и македонското национално достоинство

Слободен печат
Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 3 денеска беше во посета на спомен куќата на  Кочо Рацин, еден од најголемите...
Вести Избори 2020

Заев: Стечајните работници во следниот период ќе добијат домашна платежна картичка од 9.000 денари

Слободен печат
Векот сте го дале за татковината. Нечесно е да останете, вие стечајните работници без примања. Затоа воведовме 8.000 денари месечен надомест за 12.000 стечајни работници...
Вести Избори 2020

Николоска: На 15-ти јули граѓаните ќе гласаат за концептот кој носи повеќе пари во нивните буџети (ВИДЕО)

Слободен печат
Три години во континуитет СДСМ покажа што значи Вистинска грижа за сите граѓани подеднакво. За само три години, донесовме социјална реформа со која социјалната помош...
Вести Избори 2020

Шекеринска: Членството во НАТО и подобрите услови во Армијата беа инвестиција на два фронта

Слободен печат
Сите плати пораснаа повеќе од педесет проценти, обезбедивме нови униформи и чизми одеднаш, што не се случило ниту еднаш во историјата на нашата Армија. Обезбедивме...
Вести Избори 2020

Србиновска: Интегра ќе им помогне на лицата со посебни потреби да го најдат своето место во општеството

Слободен печат
Виолета Србиновска, носител на листата со кандидати за пратеници од Интегра македонска конзервативна партија во ИЕ 6, денеска оствари средби со здруженијата на граѓани со...
Вести Избори 2020

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе овозможи целосна дигитализација на македонското општество за период од четири години

Слободен печат
Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 4, денеска ги посети Струмица и струмичко, имаме една навистина интензивна агенда. -Од утрово стартувавме, во...
Вести Избори 2020

Коалицијата „Сега е време” на средби со граѓани во Шуто Оризари и Визбегово

Слободен печат
Коалицијата „Сега е време” предводена од Зијадин Села и Африм Гаши, заедно со кандидатите за пратеници од Изборна единица 2 Елми Азири, Сафије Садики-Шаини и...