Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Едноставно најдобри: Петта шампионска круна на Вардар во СЕХА лигата

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во своето седмо финале во СЕХА-лигата успеаја да го одбранат трофејот во ова натпреварување и по петти пат да ја подигнат титулата....
Ракомет Спорт

Брестовац го скрати списокот на 19 ракометари

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави скратениот список на кои ќе смета за дуелите со Исланд во рамките на квалификациите за...
Ракомет Спорт

ПИК Сегед ќе види што е СЕХА кога ќе биде елиминиран од Вардар

Слободен печат
Претседателот на СЕХА лигата, Михајло Михајловски на интересен начин го искоментира одбивањето на вториот унгарски тим ПИК Сегед да се приклучи на лигата. – Преговаравме...
Ракомет Спорт

Веспрем се враќа во СЕХА, од следната сезона 12 екипи

Слободен печат
Сеха лигата во следната сезона ќе брои 12 екипи кои ќе бидат поделени во две групи е одлуката на собранието на лигата. Во наредната сезона...
Ракомет Спорт

Парондо: Го заслуживме финалето

Слободен печат
За тренерот на Вардар, Роберто Парондо победата над Брест Мешков е заслужена и на утрешниот натпревар, Вардар го очекува пресметка со добро познат ривал, Загреб...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Искуството од вакви натпревари ни ја донесе победата

Слободен печат
Крилото на Вардар, Иван Чупиќ смета поголемото искуство кое го имаат ракометатите на македонскиот шампион беше пресудно за конечниот триумф. – Ова беше тежок и...
Ракомет Спорт

Ново финале за Вардар, против Загреб за трофејот во СЕХА

Слободен печат
Вардар по седми ќе игра во финалето на СЕХА лигата откако во полуфиналниот дуел со организаторот на Ф4 турнирот, Брест Мешков беше посилен од публиката,...
Ракомет Спорт

Вардар преку домаќинот Брест Мешков ќе атакува на ново финале во СЕХА лигата

Слободен печат
Денес стартува завршниот турнир на најдобрите четири екипи од регуларниот дел на сезоната во СЕХА-лигата. Актуелниот првак Вардар ќе се обиде да стигне до ново...
Ракомет Спорт

Рекордот на Манасков ненадминат

Слободен печат
Медиа тимот на СЕХА лигата пред самиот старт на завршниот „фајнал фор“ објави листа на рекорди „Осум рекорди за осум години“, на која се најде...
Ракомет Спорт

Дибиров: Дојдојме по титулата

Слободен печат
Крилото на Вардар, Тимур Дибиров  пред утрешното полуфинале во СЕХА лигата против домаќинот Брест Мешков, изјави дека „црвено-црните” веќе се навикнати на вакви средби. Вардар...