Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Се активира „црвено-црниот“ вулкан: Уште 200 билети за мечот со Кјелце!

Слободен печат
Мора да се признае, малку зачудувачки, во Скопје гостуваат Карачиќ, Душебаев и дружината, а сеуште има слободни билети во продажба, односно изгледа нема да бидат...
Ракомет Спорт

Борко: Со три победи во првиот круг, имаме шанси за добар резултат на ЕП 2020!

Фидан Коминовски
Чуварот на мрежата кој на 2 ноември го прослави 37 роденден, говореше за репрезентативните обврски кои ги имаше во рамките од ЕХФ неделата како подготовка...
Ракомет Спорт

Вујо мајсторе си оди од Словенија, на негово место доаѓа Душебаев

Слободен печат
Веселин Вујовиќ наскоро може да ја напушти клупата на ракометната репрезентација на Словенија, пишува Екипа24. Според словенечкиот портал, постои можност Вујовиќ да добие отказ и...
Ракомет Спорт

Стоилов:  Некој ќе плаче на крај, се надевам дека тоа ќе биде Карачиќ

Слободен печат
Европскиот шампион Вардар, викендов (сабота 17.30 ч.) го очекува пресметка со добро познат ривал во Лигата на шампионите, полскиот Киелце. Вардарци по двата порази од...
Ракомет Спорт

Велко Маркоски е нов играч на Металург

Слободен печат
Нашиот репрезентативец кој воглавно настапува во делот на одбраната ја продолжува кариерата во клубот од Автокоманда. До крајот на сезоната столбот во дефанзивниот дел официјално...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник реди порази во СЕХА лигата

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар Еурофарм Работник го претрпе и третиот пораз во низа во регионалното ракометно натпреварување од Мешков Брест со 32:35. Белорускиот состав...
Ракомет Спорт

Манасков ја наполни мрежата на Спартак Москва! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар од сезоната во СЕХА Газпром лигата Веспрем на домашен терен со 37:32 (17:13) славеше против Спартак Москва. Нашето лево репрезентативно...
Ракомет Спорт

Митиќ: Среќни сме што фортуната овој пат ни се насмевна на нас

Зоран Спасоски
Младиот пикер на вториот тим на Металург, Андреј Митиќ е еден од ракометарите кои го одбележаа осмото коло од Супер лигата. Металург 2 во крајно...
Ракомет Спорт

Вардар во финишот го „скрши“ отпорот на Војводина!

Слободен печат
Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во својот шести натпревар од новата сезона во СЕХА Газпром лигата триумфираше над Војводина со резултат 26:23. После првото...
Ракомет Спорт

КИЗИЌ, КИЗИЌ: ЕХФ го препозна голманското „чудо“ на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со новиот триумф од 36:31 против белорускиот Брест Мешков, четврти сезонава во групната фаза од Лигата на шампионите екипата на Вардар се искачи на второто...