Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Еурофарм Работник реди порази во СЕХА лигата

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар Еурофарм Работник го претрпе и третиот пораз во низа во регионалното ракометно натпреварување од Мешков Брест со 32:35. Белорускиот состав...
Ракомет Спорт

Манасков ја наполни мрежата на Спартак Москва! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар од сезоната во СЕХА Газпром лигата Веспрем на домашен терен со 37:32 (17:13) славеше против Спартак Москва. Нашето лево репрезентативно...
Ракомет Спорт

Митиќ: Среќни сме што фортуната овој пат ни се насмевна на нас

Зоран Спасоски
Младиот пикер на вториот тим на Металург, Андреј Митиќ е еден од ракометарите кои го одбележаа осмото коло од Супер лигата. Металург 2 во крајно...
Ракомет Спорт

Вардар во финишот го „скрши“ отпорот на Војводина!

Слободен печат
Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во својот шести натпревар од новата сезона во СЕХА Газпром лигата триумфираше над Војводина со резултат 26:23. После првото...
Ракомет Спорт

КИЗИЌ, КИЗИЌ: ЕХФ го препозна голманското „чудо“ на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со новиот триумф од 36:31 против белорускиот Брест Мешков, четврти сезонава во групната фаза од Лигата на шампионите екипата на Вардар се искачи на второто...
Ракомет Спорт

Кадетите и јуниорите ги дознаа ривалите за ЕХФ шампионатите 2020

Слободен печат
Кадетската машка ракометна репрезентација денеска на извлекувањето во ЕХФ канцелариите во Виена ги доби своите противници за М18 ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во...
Ракомет Спорт

Кизиќ: Важни беа бодовите, домашниот терен е секогаш мотив!

Слободен печат
Вардар ја забележа четвртата победа во ракометната Лига на шампионите против Мешков Брест, после тешките порази од Кил и Веспрем. Со овие два важни бода,...
Ракомет Спорт

Четврта победа на Вардар во Лигата на шампионите

Слободен печат
„Црвено-црните“ имаа сигурен почеток во првите пет минути од мечот, поведоа со 2:0, потоа со 3:2 преку Чупиќ, но Белорусите покажаа исто така цврстина и...
Ракомет Спорт

Вардар преку Мешков може до огромен скок во ЛШ!

Слободен печат
Ретко кога Вардар играл два натпревари за два дена во две различни натпреварувања. Прво играчите на Кокшаров денеска се домаќини на Мешков во ЕХФ Лигата...
Ракомет Спорт

Вардар со нетрпение го очекува неговиот „кам-бек“! (ФОТО)

Слободен печат
Бразилскиот десен бек Жозе Толедо (25) и натаму се опоравува после операцијата на коленото и не е познато кога би го имал првиот официјален настап...