Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од клупата за резервни играчи ја проследи победата од 0:1 на неговиот тим Наполи на гостувањето кај Реал Сосиедад во второто...
Останатo Спорт

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат
Григор Димитров е последниот четвртфиналист во Виена откако го совлада третиот носител Стефанос Циципас со 6:7,6:4,6:3 во осминафиналето. Првиот сет помина без ниту еден брејк,...
Спорт Фудбал

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат
Поранешниот италијански репрезентативец, Кристијан Виери е импресиониран од играта на Лионел Меси против Јувентус и вели дека ништо во фудбалот нема да биде вредно за...
Останатo Спорт

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат
Ана Чакветадзе пред 15-тина години се сметаше за идната голема тениска шампионка, но еден настан пред 13 години и го промени животот но и кариерата....
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Црвена звезда ја остварија најубедливата победа во првите натпревари од второто коло во Лигата на Европа, декласирајќи го Либерец со 5:1. „Црвено-белите“ со...
Спорт Фудбал

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат
Холанѓанецот на првата средба во 2014 година со Гигс кој беше назначен за негов помошник ја потврдил својата репутација на непредвидлив тренер. – Ван Гал...
Спорт Фудбал

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, е свесен дека погреши што изминатото лето не купи ниту еден играч и веќе започна да се подготвува за...
Спорт Фудбал

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат
Фудбалерот на Леванте, Енис Барди кој е неизоставен дел од македонската репрезентација во интервју за телевизијата „Суперспорт“ зборуваше за случувањата во националниот тим и за...
Спорт Фудбал

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат
Алваро Мората го предводеше нападот на Јувентус во дербито против Барселона, но шпанскиот напаѓач ќе настојува што побрзо да го заврши натпреварот. Мората беше една...
Спорт Фудбал

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо вчера не можеше да игра против Лионел Меси и Барселона во Лигата на шампионите бидејќи сè уште е позитивен на коронавирус иако нема...