Бремена жена паднала во шахта во Софија

софија бугарија
Софија, Бугарија/ Фото Архива на СП

Бремена жена (38) паднала во шахта во близина на Централната пошта во Софија, пишува бугарски БНТ. Се движела со сопругот кога згазнала на шахтата, а потоа металните капаци се поместиле и таа паднала на височина од околу три метри.

Жената веднаш била пренесена во Пирогов, каде лекарска екипа ја прегледала, пренесуваат бугарските медиуми.

Полицијата врши увид на лице место. Пристигна и екипа од општина Софија.

Видео на денот