Бремена жена паднала во шахта во Софија

софија бугарија
Софија, Бугарија/ Фото Архива на СП

Бремена жена (38) паднала во шахта во близина на Централната пошта во Софија, пишува бугарски БНТ. Се движела со сопругот кога згазнала на шахтата, а потоа металните капаци се поместиле и таа паднала на височина од околу три метри.

Жената веднаш била пренесена во Пирогов, каде лекарска екипа ја прегледала, пренесуваат бугарските медиуми.

Полицијата врши увид на лице место. Пристигна и екипа од општина Софија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот