Во казино приведен е жител на тетовски Челопек кој требал да издржува мерка притвор

Игри на среќа / Фото: Илустрација

Денеска во 06.30 часот во казино во с.Жеровјане, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово го привеле Ќ.Ш.(49) од с.Челопек, тетовско.

„Тој бил баран со централна потерница врз основа на судска наредба за издржување мерка притвор. Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на мерката притвор“ информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот