ВИДЕО | Средба на Ѓоковиќ и Јокиќ во Лос Анџелес

Фото: Screenshot

Новак Ѓоковиќ времето во САД додека го чека почекот на Индијан Велс го искористи и да даде поддршка на својот сонародник Никола Јокиќ.

Ѓоковиќ заедно со Владе Дивац беше на трибините на последниот натпревар на Денвер во кој овој тим играше против Лос Анџелес и славеше победа од 124:114.

По овој натпревар двајцата големи спортисти се сретнаа и си поделија комплименти.

„Тука сум да уживам во кошарката, спорт кој го сакам. Многу ја ценам големината на Леброн и Никола Јокиќ. Никола е сигурно еден од најдобрите спортисти кои Србија некогаш ги имала во историјата. Тоа што го прави е неверојатно и за светската кошарка, не амо за српската. Го сакам навистина и како човек“, изјави Ѓоковиќ пред да се прегне со Јокиќ.

ВИДЕО | Историски момент во НБА: Леброн стана првиот кошаркар со 40.000 поени

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот