ВИДЕО | Селин Дион скршена и во солзи: Објавен трејлер за документарецот кој детално ја следи нејзината борба со болеста

Селин Дион / Фото: Prime Video / Ferrari / Profimedia

Во трејлерот на документарниот филм „Јас сум: Селин Дион“, кој ќе се емитува на 25 јуни, познатата пејачка искрено проговори за своите здравствени проблеми и дијагноза, ретка состојба која ѝ беше дијагностицирана во декември 2022 година.

Селин Дион ја користи оваа прилика за првпат детално да зборува за целиот процес. Имено, во еден кадар од трејлерот пејачката скршена и во солзи разговара за нејзината борба со синдромот на вкочанета личност.

Зборувајќи за тоа колку нејзиното здравје влијаело на нејзината кариера, Селин пред камерите ги опишува нејзините достигнувања и колку ѝ недостасува сцената.

„Секој ден, морам да признаам, тоа е борба“ – вели оваа музичка дива, додека видеото покажува колку всушност ѝ е потребна помош за да се движи.

Кон крајот на трејлерот пејачката низ солзи вели: „Ми недостигате многу. Луѓе, ми недостигате. Ако не можам да трчам, ќе одам. Ако не можам да одам, ќе ползам.“

ФОТО | Среде борбата со тешката болест: Селин Дион се појави на годинашните награди Греми

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот