ВИДЕО | Реми во дербито во Бундеслигата помеѓу Баер и Борусија Дортмунд

Фото: Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд остана непоразен на гости кај Баер Леверкузен (1:1) во 13. коло од Бундеслигата.

„Милионерите“ уште во петтата минута дојдоа до водство од 1:0, а потоа почна доминацијата на Баер на теренот. Вирц во 47. минута постигна гол, но беше поништен поради офсајд.

Леверкузен успеа да изедначи на десетина минути до крајот на натпреварот откако претходно создаде многу шанси, но изостануваше реализиацијата.

И со овој бод Баер останувал идер на табелата со 35 бода, три повеќе од Баерн Минхен додека Борусија е петта со 25 бода.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот