ВИДЕО | Рашфорд направил сообраќајка по натпреварот против Барнли

Фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Англискиот репрезентативец и фудбалер на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд со својот Ролс Ројс направил сообраќајка по вчерашниот натпревар против Барнли.

Рашфорд се упатил кон својот дом со автомобилот вреден 700.000 фунти, но во еден момент изгубил контрола над возилото. За среќа фудбалерот поминал без посериозни повреди, додека скапиот автомобил имал оштетувања.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот