ВИДЕО | Поранешна тенисерка тврди дека победата на Ѓоковиќ против Алкараз е нерегуларна

Фото: EPA-EFE/MARK LYONS

Поранешната австралиска тенисерка, Рене Стабс која денес има улога на новинарка смета дека победничкиот поен на Ѓоковиќ во финалето на Синсинати против Алкараз не требало да важи.

Според Стабс во одлучувачкиот поен пред ударот на Алкараз да заврши во аут имало „нец“.

„Неверојатен меч! Неверојатно, но ја сум прилично сигурна дека имаше „неџ“. Слушајте и гледајте ја реакцијата на Алкараз“, објаснува Стабс во нејзината објава на социјалните мрежи.

Освената титула за Ѓоковиќ негова 39. на мастерс турнирите.

ВИДЕО | Не можеше да ги задржи емоциите: Прославата на Ѓоковиќ по победата во епското финале

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот