Вицот на денот: Стапица

Виц на денот
Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Си одел лавот по џунглата и паднал во некоја стапица. Дошол зајакот и го прашал:
– Лавче, што правиш ти таму долу?
А лавот му одговорил:
– Па, еве, како што гледаш паднав во оваа стапица.
И тогаш зајакот почнал да го пцуе, да го вреѓа.
Но, одеднаш зајакот се лизнал и паднал во стапицата каде што е лавот.
Зајакот станал, почнал да се чисти и му рекол на лавот:
– Е па лавче, можеби нема да ми веруваш, но јас тука дојдов само да ти се извинам.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот