Виц на денот: Недела

Виц на денот
Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Трпе многу често доцнел на работа, па шефот му се заканил дека ќе го избрка од работа ако задоцни уште еднаш. Затоа Трпе си купил будилник и едно време станувал на време, ама еден ден станал во 7.45, а на работа требало да биде во 7.30.
Исплашен отишол кај соседот, кој бил стоматолог, и го замолил:
– Те молам, бргу извади ми два заба и намачкај ме на лицето со крв како да сум имал некаков инцидент.
Откако завршил, докторот му рекол:
– Готово, 2000 денари.
– Зошто толку многу, па нели е 500 денари од заб?
– Да, ама денеска е недела!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот