Виц на денот: Череп

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Професор им покажува черепи на своите студенти:
– Овде има два черепи. Дали знаете кој од нив е машки, а кој женски?
– Нормално, еве овој е женски – покажува еден студент.
– Како познавте?
– Па, вилицата е повеќе излижана на женскиот!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот