Виц на денот: Час

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Седат Мујо и Хасо и чекаат автобус. До нив седи еден човек.

Мујо го прашува човекот:
– Колку е часот?
А, тој му одговора:
– Пет и пет.
Тогаш Мујо му вели на Хасо:
– Хасо, пријателе, дали знаеш дека има и поглупави од нас?
– Зошто? – прашал Хасо
– Па овој ми рече дека часот е 5 и 5, а не кажа веднаш 10.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот