Утре делови од Центар и Чаир ќе немаат вода поради санирање на дефект

Корисниците на дел од ул. „Македонско-косовска бригада“, вклучително и објектите на трговскиот центар „Поинт ретаил парк“ и „Вива фреш стор“, утре од 9 часот ќе немаат вода поради уличен дефект ф-250 мм на ова улица, во близина на пругата.

Од 9 часот прекинато водоснабдување утре ќе имаат и корисниците од улиците „Самоилова“, „Банатска“ и „Јоаким Крчовски“ поради дефект на затворач ф-80 мм на ул. „Самоилова“ бр. 140.

Водоснабдувањето ќе биде нормалиизрано по санација на дефектите.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот