Уапсен стружанец откако нападнал полицаец на автопатот Тетово- Скопје

Вчера во 08:50 часот на автопатот Скопје-Тетово, поточно кај наплатна станица-Желино полициски службеници од Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај-Тетово го лишиле од слобода В.М.(49) од струшко Подгорци, затоа што физички нападнал полициски службеник при преземање службени дејствија.

Тој е задржан во Полициска станица Тетово и против него ќе следува соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот