Тројца мртви во железничка несреќа во Шведска

Шведска полиција и возила на брза помош / Фото: EPA-EFE/Johan Nilsson SWEDEN OUT

Три лица загинаа во железничка несреќа доцна во средата во шведскиот град Оребро, соопшти полицијата во четвртокот.

Полицијата соопшти дека идентификувала две од жртвите, маж и жена на 20-годишна возраст, додека еден маж останал неидентификуван.

Во нив удрил воз додека се обиделе да ја преминат пругата, но полицијата нема повеќе детали за несреќата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот