Три лица барани со потерница спроведени во затвор

На 28.10.2020 во 10.30 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип е приведен Е.С.(32) од Штип за издржување на казна затвор.

Лицето е спроведено во КПУ Струмица. На 28.10.2020 во 05.50 и во 06.25 часот од страна на полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица приведени се М.С. од с.Саса и И.И. од Македонска Каменица за издржување казна затвор. М.С. е спроведен во КПУ Струмица, а И.И. во КПУ Штип.

Прочитајте и...  Приведен маж од Тетово баран со потерница за издржување казна затвор

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian