Tag : тери розир

Кошарка Спорт

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен печат
Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се врати на терените...