радската општа болниица Archives - Слободен печат

Tag : радската општа болниица

Хроника

Двајца повредени во сообраќајка

Вчера утро на локалниот пат помеѓу скопските селоа Кондово и Свиларе се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ управуван од К.С.(21) од село Долно Свиларе...