Двајца повредени во сообраќајка – Слободен печат
Хроника

Двајца повредени во сообраќајка

Незгодата се случила вчера утро на локалниот пат помеѓу скопските селоа Кондово и Свиларе.

Вчера утро на локалниот пат помеѓу скопските селоа Кондово и Свиларе се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ управуван од К.С.(21) од село Долно Свиларе „голф“ управувано од Ј.М.(47) од село Долно Свиларе.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот К.С., а со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од неговото возило И.С.(31). Тие биле пренесени во градската општа болниица „8 Септември“ каде им била укажана лекарска помош.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close