12.8 C
Скопје

Tag : параглајдерска

Вести Хроника

Во параглајдерска несреќа тешко повредена Русинка

Слободен печат
Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани...