6.8 C
Скопје

Tag : пакет помош

Вести Македонија

Пензионерскиот синдикат незадоволен од петтиот пакет антикризни мерки

Слободен печат
 Пензионерскиот синдикат на Македонија е незадоволен од петтиот пакет мерки и смета дека треба сите пензионери да бидат опфатени со сет антикризни мерки за помош....
Вести Економија Слајдер

Битиќи: Петтиот пакет мерки ќе тежи околу 150 милиони евра

Слободен печат
Петтиот пакет економски мерки за поддршка на стопанството и граѓаните за справување со последиците од Ковид-19  ќе тежи помеѓу 50 и 60 милиони евра како...
Вести Свет Слајдер

Трамп ја откажа конгресната расправа за новиот пакет помош

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа веќе започнатата конгресна расправа со демократите во врска со новиот пакет економска помош во време на пандемија на ковид-19....