• Мирсад Ѓерлек

Сѐ е подготвено за ковид пропусниците во Србија, се чека конечна одлука

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, Мирсад Ѓерлек, изјави денес дека се очекува седница на Кризниот штаб, како што најави премиерката Ана Брнабиќ, во следните неколку дена и дека на неа ќе се донесе конечна одлука за ковид пропусниците, за кои се е подготвено, јави дописникот на МИА од Белград. -Јас не сум …

Сѐ е подготвено за ковид пропусниците во Србија, се чека конечна одлука Read More »