Tag : марин вегар

Ракомет Спорт

Вегар: Немавме среќа, многу ми е жал, најмногу поради битолските навивачи!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер во полната сала „Боро Чурлевски“ во реваншот од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата триумфираше со 24:22 над Нексе. Но, тоа не беше доволно...