Вегар: Немавме среќа, многу ми е жал, најмногу поради битолските навивачи!

Хрватскиот интернационалец трипати се запиша во листата на стрелците, без грешка, според него недостасуваа уште неколку голови до остварувањето на целта…

Еурофарм Пелистер во полната сала „Боро Чурлевски“ во реваншот од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата триумфираше со 24:22 над Нексе.

Но, тоа не беше доволно за пласман во четвртфиналето, бидејќи во првиот меч Хрватите славеа со 23:20 и обезбедија четвртфинален двомеч против бранителот на титулата Вардар.

Вегар кој на оваа средба во Битола трипати се запиша во листата на стрелците (3/3) жали што неговата екипа не ја оствари целта.

– Натпреварот беше навистина прекрасен, само битолската публика може да направи ваква атмосфера. Штета, не знам, на крајот ни недостасуваше тој еден гол, два. Немавме среќа на крајот, имавме глупави шутеви, загубени топки. Нексе е добра екипа, знаевме дека вака ќе биде, дека нема да се знае кој ќе биде патникот во четвртфиналето. Јас му честитам на ривалот, мене ми е жал што не успеавме да се пласираме во следната фаза, најмногу поради навивачите, поради нас самите, но одиме напред – рече по натпреварот, ракометарот на Еурофарм Пелистер, Марин Вегар.

Прочитајте и...  Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

Слободен печат

Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Слободен печат

Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најстариот селектор и уште 400 вработени добија откази поради пандемијата

Слободен печат

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат