24.8 C
Скопје

Tag : македонска кошаркарска репрезентација

Кошарка Спорт

Кошаркарите со негативни тестови пред дуелите со Италија и Естонија!

Слободен печат
Доцна синоќа, веднаш по пристигнувањето во хотелот „Хилтон Талин Парк“, македонската сениорска репрезентација беше тестирана од страна на одговорните лица на ФИБА. А откако пред...
Кошарка Спорт

Ковид-19 мерки и во Талин: Естонија-Македонија пред само 250 домашни навивачи!

Слободен печат
Малку „олеснителни околности“ за македонската сениорска репрезентација во „балонот“ во главниот град на Естонија. Со најновата одлука односно мерки потив коронавирусот, на естонските власти, ограничен...
Кошарка Спорт

Естонија ќе ја има публиката против најдобрите македонски кошаркари!

Слободен печат
Квалификациските натпревари од групата „Б“ за пласман на Европското првенство во 2022 година, кои се планирани да се играат во периодот од 28-30 ноември 2020...
Кошарка Спорт

Тодоров го објави поширокиот список за дуелите со Италија и Естонија

Слободен печат
Согласно со определениот рок од страна на ФИБА, за доставување на поширокиот список на играчи за ноемврискиот квалификациски циклус, селекторот на македонската сениорска репрезентација, Александар...
Кошарка Спорт

Пораз на стартот од квалификациите: Естонија подобра од Македонија

Зоран Спасоски
Македонската кошаркарска репрезентација квалификациите за Евробаскет 2021 ги започна со убедлив пораз од селекцијата на Естонија од 72:81 Иако желбите беа,новите квалификации со нов селектор...
Кошарка Спорт

Тодоров ја „освежи“ репрезентацијата за стартот на квалификациите за ЕП 2021

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров го објави скратениот список за натпреварите против Естонија и Русија на стартот од квалификациите за пласман на...