БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО РАЗОТКРИВА МОРНИЧАВИОТ СЛУЧАЈ: Возачот на „камионот на смртта“ дома имал 300.000 фунти

Во домот на Мо Робинсон (25), возач на камионот во кој вчера беа откриени телата на 39 Кинези, 31 маж и осум жени, пронајдени се околу 300.000 фунти, пренесе „Еспресо.рс“. Британските медиуми открија дека тој живее со партнерка и очекува близнаци, а неговите пријатели тврдат дека тој е од „многу добро семејство“. Камионот и ладилник-приколката …

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО РАЗОТКРИВА МОРНИЧАВИОТ СЛУЧАЈ: Возачот на „камионот на смртта“ дома имал 300.000 фунти Read More »