Tag : 13 милиони луѓе

Вести Свет

ОВДЕ ОДЕЊЕТО НА РАБОТА Е ПЕКОЛ: Во град со 13 милиони луѓе, возењето е вистинска авантура (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Киншаса, главниот град на Демократската република Конго, каде живеат 13 милиони луѓе, возењето до работа е борба со загушените патишта полни со дупки, стари...