Спасовски: Најдени се два пиштоли, но треба да се вештачат

Во околината на Скопје најдени се два пиштоли кои се поврзуваат со убиството на Вања Ѓорчевска- соопшти Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

– Тие се дел од истрагата. Дополнително ќе бидете информирани за се- рече Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање дали е пронајдено оружјето.

Сепак, како што додаде, двата пиштоли треба прво да се вештачат па да се утврди дали е пукано од нив.

Палевски од Белград за Бугарија го носи лице од Скопје, уапсен е во Баликесир во Турција

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ