Сончево и топло, попладне со пороен дожд и грмежи

Топло време / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Попладне, особено во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 8 до 15°C, а максималната од 21 до 28°C.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот