Шилегов до Нелоски: Ве пуштиле во емисија без минимално познавање

Ве испратиле без минимално познавање во емисија, кој го даде езерото Треска на општина Сарај?!“, Шилегов го праша Нелоски.

-Почитуван Нелоски, немате минимално знаење и познавање, ве пуштиле тука без информации- рече Шилегов.

На што Нелоски возврати дека нема да ја коментира елементарната некултура која ја има Шилегов.

Оваа нова ненормална нормалност ќе трае уште една година, вели градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на ТВ 21.

-Попуштањето на мерките кај граѓаните предизвикува преголема опуштеност. Преголемата опуштеност ја гледаме секој ден на улиците, а тоа е да имаме масовно непочитување и на препораките и на уредбата донесена од Владата за тоа дека граѓаните се должни да носат лична заштита – посочи Шилегов.

Тој истакна дека не постои мерка којашто било која институција може да ја донесе доколку, како што изјави, граѓаните не се сојузници во имплементација на мерките.

Прочитајте и...  Рекордни 47.000 позитивни на Ковид-19 во САД за едно деноноќие

-20 години сте управувале со Водно и појма сте немале што значи тоа, за 2 месеци тоа ќе го добиете како показна вежба- рече Шилегов.

Прочитај повеќе

Лукаревска: Платите во здравството ќе ги зголемиме за 40 проценти

Слободен печат

Меркел: Коронавирусот е најсериозен предизвик за ЕУ ​​во нејзината историја

Слободен печат

Димитров: Нема да може да отвориме преговори со ЕУ, ако се вратиме на проблемот со Грција

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Безос го надмина сопствениот рекорд во богатство

Слободен печат

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Истражување: Научниците открија како вирусот човечките клетки ги претвора во „зомби клетки’

Слободен печат

Царовска учествуваше на состанок на мрежа за социјална Европа на ПЕС за инвестирање во младите и нивната иднина

Слободен печат

Џафери: Кичево како град модел за соживот ќе ја поддржи нашата идеја за премиер Албанец

Слободен печат

Европарламентот бара првата Меѓувладина конференција да се одржи до крајот на 2020

Слободен печат

Кичеец давал исказ во ПС „Карпош“ за „бомбата“ со Дака

Слободен печат

Шекеринска: Додека лекарите и медицинскиот персонал се бореа за секој живот, Мицкоски во теретани, кафеани, поттикнуваше да не се почитуваат мерките (ВИДЕО)

Слободен печат