Рација на ФБИ во Аризона: Најдени делови од човечки тела натрупани во фрижидер

Во рација на ФБИ во Аризона откриени се голем број делови од човечко тело, натрупани во фрижидер. Упадот е извршен во поранешниот Центар за донација на органи.

Како што пренесуваат американските медиуми, во центарот е најден фрижидер полн со пениси и тело на кое била сошиена глава од друг човек.

Според судски документи, кои докажуваат дека во овој центар се случувале запрепастувачки работи, продажбата на човечки органи се одвивала од 2014 година, а на случајот работат 33 обвинители.

Сопственикот на компанијата Стивен Гор ја призна вината во 2015 година за илегална работа откако беше откриено дека продавал заразено ткиво и користел делови од тело на начин на кој донаторите не допуштаат.

Прочитајте и...  Црногорец на крузерот „Дајмонд принцес“ заразен со коронавирусот

Во текот на 2013 година компанијата наводно продавала тело без глава за 2.900 долари, торзо со глава за 2.400 долари и нога за 1.100 долари.

Прочитај повеќе

Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Слободен печат

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

СОЛИДАРНОСТ НА ДЕЛО: Украинска министерка ќе мине две недели во карантин со евакуираните од Вухан

Слободен печат

Следниот седумгодишен буџет на ЕУ ќе биде претставен вечерва

Слободен печат

Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија

Слободен печат

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Слободен печат

Остави Коментар

3 × оне =

Прочитај повеќе

Димитров: Посетата на европратениците Чолош и Ќучик испраќа сигнал за поддршка за пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Иселувањето ќе продолжи на 24 март

Слободен печат

Џафери: Собранието ги исполни реформски приоритети, сега на потег е ЕУ

Слободен печат

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Слободен печат

Сантос: За да се отворат преговорите со ЕУ политичките актери во Албанија треба да бидат обединети

Слободен печат

Дачиќ: Јамајка не извести дека не ја признале независноста на Косово

Слободен печат