Полна Месечина на 27 ноември: Носи слобода од товарот на минатото

Супермесечина / Фото EPA-EFE/Bienvenido Velasco

Речиси стигнавме до крајот на календарската година и под Полната Месечина на 27 ноември 2023 година, можеби ќе почнеме да чувствуваме дека е време да се ослободиме од сите тешкотии што ни ги донесе оваа година.

Иако имаме уште една Полна Месечина во декември, оваа во знакот на Близнаците на 27 ноември 2023 година не поттикнува да почнеме да размислуваме за тоа што сакаме да расчистиме и ослободиме. Што повеќе не сакаме да носиме следната година? Што стана премногу тешко? Што одзема премногу ресурси?

Време е да почнеме да размислуваме за ослободување од тешките работи за да можеме да влеземе во новата година со повеќе усогласеност, благодат и леснотија. Поставете ги вашите намери и испратете ги во универзумот под Полната Месечина.

Полна месечина во Близнаци – време на собирање

Близнаците ја претставуваат дуалноста што живее во сите нас. Ние сме ограничени човечки суштества и бесконечна безвременска душа. Имаме правила по кои треба да се придржуваме и да живееме, но нашата душа е безгранична и слободна.

Оваа двојност симболизирана од Близнаците е нешто со кое можеме да се поврземе и да го почитуваме под оваа Полна Месечина. Како можеме да го цениме нашето човечко јас, но и да ја почитуваме душата и мудроста што таа ја нуди?

Меркур, планетата на Близнаците е познат и по неговите одлични социјални вештини и способности за раскажување приказни, што ја прави Полната месечина фантастично време за дружење и здружување со пријателите.

Може да почувствуваме потреба за дополнително дружење или спонтано да откриеме дека нашиот календар е исполнет со важни настани. Разговорите можат полесно да течат со малку помалку труд, а ние се чувствуваме поудобно да излеземе од нашата рамка и да ја споделиме сопствената приказна. Искористете го максимумот од оваа енергија со закажување собири, состаноци или навики околу оваа Полна Месечина.

Полна месечина во Близнаци и силни планетарни сили

Има многу планетарни сили во игра под оваа Полна Месечина. Поради овие измешани енергии кои циркулираат, ќе се чувствуваме храбри и духовни. Сите планетарни енергии се комбинираат за да и дадат на оваа Полна Месечина огнена предност.

Што и да ви се случи, оваа Полна Месечина кај Близнаците изгледа како моќен учител. Дозволете си да бидете ученик и веројатно ќе откриете дека штом ќе помине Полната месечина, ќе имате подобро разбирање за работите од друга перспектива.

Општо земено, оваа Полна Месечина е наш потсетник да започнеме да го отстрануваме нередот од изминатата година и да одвоиме време за поминување со пријателите и семејството. Откако ќе се навикнеме на тоа, ќе ни биде полесно да се движиме низ сите напнати енергии што овој период на Полна Месечина ги носи со себе.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот