Полицијата казни 106 возачи во Скопје

Сообрќајна полиција / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден санкционира 106 возачи во Скопје.

Како што информираат од МВР, за возење без возачка дозвола биле изречени 15 санкции, седум санкции се изречени за користење мобилен телефон при возење, трojца возачи минале на црвено светло, деветмина се казнети за некористење на сигурносен појас…

„Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, соопштуваат од МВР.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот