„Операција КОВИД-19“: Задолжителна детска е-книга за секој родител!

Операција КОВИД-19“, електронска книга за деца со која на вашите најмали ќе им објасните што всушност е коронавирусот, што можат тие да направат додека се дома, но и што се случува со светот во овој момент.

Приказна која низ призмата на супер херои ќе им помогне на децата да сфатат што претставува овој вирус, но и ќе им даде шанса да бидат тајни агенти кои се борат против коронавирусот и едноставно да бидат херои од дома.

Овој водич за деца – Операција КОВИД-19 е електронски прирачник преведен на 37 светски јазици меѓу кои и на македонски јазик.

Електронската книга на македонски јазик бесплатно можете да ја симнете од официјалната веб страна на овој ЛИНК.

Драги родители, заедно со вашите деца бидете тајни агенти во борбата со коронавирусот, вклучете се во „Операција КОВИД-19“ и со помош на оваа електронска книга бидете херои во ова време.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот