Маж од Студеничани доби кривична пријава за бесправно градење

Македонска полиција / Фото: МИА

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.М.(33) од селото Цветово, општина Студеничани, поради основано сомнение дека сторил кривично дело „бесправно градење“.

Како што денеска соопштија од МВР, во текот на мај годинава, при извршен инспекциски надзор од овластен градежен инспектор од општина Сопиште, пријавениот бил затекнат како на катастарска парцела во негова сопственост гради објект без да поседува одобрение за градење издадено од Општината.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот