Малолетници ограбиле 84-годишна кумановка

Полиција / Фото: МИА

Осумдесет и четиригодишна кумановка пријавила дека била ограбена од двајца малолетници.

Според пријавеното, во саботата во 15.15 часот, Б.И.(84) од Куманово пријавила дека во Куманово од страна на две малолетни лица и бил одземен паричникот.

Од МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот