Малолетничка со трактор прегази пешак во Струмичко

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полиција лента / Фото: Драган Митрески

Дваесет и шестгодишно момче е тешко повредено откако бил прегазен од трактор управуван од малолетничка.

„Вчера во 21.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот