Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

евро курсна листа валута
СП. архива

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.5040 денари, а на американскиот долар 56.6648 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 72.2090 денари.

Курсна листа на НБРСМ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот