Ќе има реванш помеѓу Фјури и Усик, познат и датумот

Фото: EPA-EFE/ALI HAIDER

Украинецот Олександар Усик во саботата славеше во борбата против Тајсон Фјури, меѓутоа пред крајот на календарската година двајцата одлични борци ќе имаат реваншот.

Реваншот беше предвиден уште со договорот за првата борба, а сега се најавува дека ќе се одржи на 12. октомври, пет месеци од првата битка.

Во нивната прва борба пред два дена Усик беше блиску да нокаутира Фјури во деветата рунда, сепак Британецот се задржа на нозе, па победникот се решаваше со судиска одлука.

Фјури шокираше со изјавата: Му ја дадоа победата само затоа што државата му е во војна

Фјури шокираше со изјавата: Му ја дадоа победата само затоа што државата му е во војна

Фјури шокираше со изјавата: Му ја дадоа победата само затоа што државата му е во војна

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот